نحوه کار کردن با تم جدید گوگل ادوردز

اخیرا شکل ظاهری گوگل ادوردز تغییر پیدا کرده است که شاید از نظر برخی این امر موجب گمراهی و سردگمی شده است، ولی من به شما این اطمینان را می‌دهم که کار با تک جدید گوگل ادوردز بسیار ساده و جذاب است.

در ابتدا به معرفی کلی ابزارهای موجود می‌پردازیم. در نوار سمت چپ قسمت‌های مختلفی وجود دارد از جمله:

Overview

شما در این قسمت که با علامت خانه نشانه گذاری شده است شاهد اطلاعات و نمودار کلی درباره کمپین‌ها شامل: هزینه‌ها، تعداد بازدید، تعداد کلیک و … را مشاهده خواهید کرد.

Overview

نحوه نمایش Overview

Recommendations

در این قسمت شما درصد عملکرد کمپین‌هاید تبلغیاتی خود را بر اساس ملاک‌های ارزیابی گوگل مشاهد خواهید کرد و همچنین پیشنهاداتی از طرف گوگل برای بهبود عملکرد خود در قسمت‌های مختلف کمپین از جمله: بودجه، نوع نگارش تبلغیات، کلمات کلیدی و … را دریافت خواهید کرد.

Recommendations

نحوه نمایش Recommendations

Campaigns

در این قسمت شما می‌توانید به تمامی کمپین‌هایی که ساختید چه آنهایی که فعال هستند و چه آنهایی را که متوقف کرده‌اید. در بالای صفحه شما نمودار رفتار تمامی کمپین‌های خود را به صورت کلی مشاهده خواهید کرد که این نمودار شامل دو نوار است که شما می‌توانید مشخص کنید که این دو نوار بر اساس چه فرمتی باهم مقایسه شوند.

همچنین شما می‌توانید در جدولی که کمپین‌های خود را خود را مشاهده می‌کنید ستون‌های مورد نظر خود را برای مقایسه بهتر کمپین‌‌ها و دریافت اطلاعات جامع‌تر درباره آن‌ها از طریق گزینه Columns اضافه کنید.

Campaigns

نحوه نمایش Campaigns

Ad group

در این قسمت همانند کمپین‌ها شما شاهد نمودار تغییر رفتار و جدول تمامی ادگروپ‌های خود هستید.

Ads & extensions

ویژگی و ظاهر این قسمت نیز همانند قسمت‌های قبلی است با این تفاوت که شما در آن شاهد نمودار و اطلاعات کلی تبلیغات (Ads) و اکستنش‌ (Extension) های خود خواهید بود.

Ads and extensions

نحوه نمایش Ads & extensions

Landing pages

در این قسمت شما شاهد تمامی صفحاتی هستید که تبلیغات خود را به آنها لینک کردید.

Landing pages

نحوه نمایش Landing pages

Keywords

از نظر مهم بودن و تاثیرگذاری در موفقیت کمپین‌ها این بخش را می‌توان به مهم‌ترین بخش گوگل ادوردز توصیف کرد. زیرا زیرساخت و پایه نتیجه گیری در ادوردز به کلمات کلیدی ختم می‎شود.

Keywords

نحوه نمایش Keywords

Dynamic ad targets

اگر کمپینی از این نوع ساخته باشید می‌توانید آمار و ارقام آن‌را در این قسمت به صورت کامل مشاهده و آنالیز کنید.

Audiences

در این قسمت می‌توانید تمامی اطلاعات و نمودارهای لازم از مخاطبینی که به زمینه و بستر فعالیتی شما علاقه دارند و شما آن‌ها را انتخاب کردید را مشاهده و یا اضافه کنید.

Demographics

در این قسمت شما علاوه بر مشاهده مشخصات مخاطبین خود را از جمله: سن، جنسیت و حتی وضعیت خوانواده از لحاظ داشتن فرزند و بنیه مالی آن‌ها، می‌توانید کسانی را انتخاب کنید که دقیقا تو دایره تجارت شما قرار دارند.

برای مثال فرض کنید ما می‌خواهید کمپینی برای باشگاه مردانه خود تشکیل دهید بنابراین با استفاده از این بخش شما قادر خواهید بود خانم‎ها را از دایره دیده شدن تبلیغات خود خارج کنید تا در هزینه‎های خود صرفه جویی کنید.

Demographics

نحوه نمایش Demographics

Topic

این قسمت به شما این امکان می دهد که می‌توانید آگهی‌های خود را به طور مستقیم در صفحاتی که مربوط به محصول و یا خدمات شما هستند قرار دهید. توجه داشته باشید که قسمت Topics فقط برای کمپین‌های Display شما مورد استفاده قرار می‌گیرد.

Placements

با توجه به توضیحات قسمت قبل که فقط برای کمپین‌های Display شما مورد استفاده قرار می‌گرفت، شما می‌توانید سایت‌ها و شبکه‌هایی که آگهی شما در آن به نمایش درآمده است را مشاهده کنید.

Settings

در این قسمت پس از انتخاب کمپین مورد نظر می‌توانید جهت اعمال تنظیمات از جمله: تغییر نام کمپین، تغییر وضعیت کمپین، هدف ساخت آن و … اقدام کنید.

Settings

نحوه نمایش Settings

Locations

در این قسمت شما شاهد موقعیت‌های جغرافیایی خواهید بود که آن‌ها را انتخاب کردید. همچنین در جدولی که در قسمت پایین قرار دارد شما می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را نظیر: میزان کلیک، میزان بازید، میانگین رتبه در گوگل و … به دست آورید.

Locations

نحوه نمایش Locations

Ad schedule

در این قسمت شما می‌توانید برای آگهی‌های خود باتوجه به نوع فعالیت آن، زمان مشخصی (روز و ساعت) تعیین کنید.

Ad schedule

نحوه نمایش Ad schedule

Devices

قسمت دستگاه‌ها همانطور که ار نامش مشخص است به شما نشان می‌دهد که آمار و ارقام استفاده از دستگاه‌های مختلف مخابین شما (موبایل، تبلت و کامپیوتر) چگونه بوده است.

Devices

نحوه نمایش Devices

Advanced bid adj

تنظیمات پیشنهاد به شما این امکان را می دهد که تبلیغات خود را به طور مرتب بر اساس مکان، زمان و چگونگی جستجو افراد، نشان دهید. به عنوان مثال، گاهی اوقات یک کلیک برای شما ارزش بیشتری خواهد داشت اگر از گوشی هوشمند، در یک زمان خاص روز یا از یک مکان خاص استفاده می کنید.

Change history

یک ابزار است که لیستی از تغییراتی را که در دو سال گذشته به حساب کاربری شما وارد کرده اید را فهرست می کند. جزئیات بیشتر در مورد تغییراتی مانند زمانی که شما کمپین خود را متوقف کرده اید، یک کلمه کلیدی اضافه کرده اید و یا مقادیر بودجه های قبلی خود را مشاهده کنید.

change history

نحوه نمایش change history

Drafts & experiments

پیشنویس‌ها و آزمایش‌ها به شما امکان پیشنهاد و تست تغییرات را در کمپین‌های جستجوی اینترنتی و صفحه نمایش شما می‌دهد. شما می‌توانید از پیش نویس برای آماده سازی چندین تغییر در یک کمپین استفاده کنید. از آنجا، می توانید تغییرات پیش نویس خود را به کمپین اصلی اعمال کنید یا از پیش نویس خود برای ایجاد یک آزمایش استفاده کنید. آزمایشات به شما در اندازه گیری نتایج کمک می‌کنند تا متوجه تاثیر تغییرات خود را قبل از اعمال آنها به یک کمپین شوید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of