چرا باید سبک های عکاسی را بیاموزیم؟

تو پست قبل توضیح دادم ولی با این حال دوباره بیان میکنم که یادگیری سبک های عکاسی میتونه تو فرا گیری دانش عکاسی خیلی کمک کنه تعدادی از این سبک ها رو تو قسمت اول بیان کردم این قسمت هم تعدادی رو بیان میکنم.

عکاسی درون یا هوایی چیست؟

تشخیص این نوع عکاسی کار سختی نیست عکس ها معمولا با زاویه های عمودی از آسمون به سمت زمین گرفته میشن هلیکوپتر هواپیما یا هواپیماهای بدون سرنشین یا کواتکوپتر ها وسایلی هستند که خیلی کمک میکنند به تصویر بردار تا عکس هایی خوب بگیرد.

عکاسی ویراستاری یا ادیتوریال

این سبک از عکاسی تو روز نامه ها و مجلات بیشتر دیده میشه معمولا این نوع عکس ها عکس های کندید هستند ولی میتونن ورزشی و مدلینگ یا عکس مناسبتی نیز باشند.

عکاسی مناسبتی یا ایونت چه نوع عکاسی هست؟

این نوع عکاسی میتونه عکاسی از مهمان ها اشخاص در مراسمات و مهمانی ها باشند  عکاسی از عروسی ها جشن ها کارنوال های مختلف مجالس عزاداری یا حتی کنسرت ها جزو این سبک محسوب میشوند.

عکس خانوادگی

این عکس ها معمولا تو محیط خانواده ها و  دوستان و در قاب پرتره گرفته میشوند .

عکس هایی در این سبک  وجود دارند که بازتاب کننده ی جو و حالات درونی خانواده بوده که ممکن است دارای صحنه آرایی، سوژه آرایی ویا به صورت آنی (candid) باشند.

عکاسی فشن یا مدلینگ چیست؟

این نوع عکاسی معمولا لباس ها رو مورد سوژه قرار میدهد تا افراد معمولا هم تو استدیو ها یا جشنواره های زنده ی مد گرفته میشوند عکاس فعال تو این سبک باید با حرفه ی مدلینگ هم آشنا باشه .ناگفته نمونه که این نوع تصاویر میتونن جزو تصاویر تبلیغاتی هم باشند.

عکاسی فاین آرت یا هنری چیست؟

تواین نو عکاسی عکاس فقط یک عکاس نیست اینجا عکاس یک هنرمند است عکاسی از سوژه تنها هدف عکاسی نیست این تصاویر میتونند اظهارات هنری نیز باشند یعنی سوژه فقط یک سوژه ی بصری نیست بلکه حرفی برای گفتن داره و معمولا مفهومی قوی تر از یک عکس مشابه در سبک دیگری دارد.

عکاسی از غذا

این نوع عکاسی یک حوزه های عکاسی از اشیاء بیجان است تو این سبک ما روی مواد غذایی مواد تشکیل دهنده  و یا صحنه هایی مربوط به غذا تمرکز میکند.

علاوه بر این این سبک هم یکی از شاخه های عکاسی تبلیغاتی هست که در مجلات و بیلبورد ها استفاده میشوند.

عکاسی زمان طلایی

زمان طلایی عکاسی حدود یک ساعت بعد طلوع یا یک ساعت قبل طلوع خورشید است .نور خورشید تو این ساعات بسیار نرم و لطیف  است و تیز و تندی بقیه اوقات را ندارد عکاسی تو این ساعات خود یک سبک به حساب میاد گرفتن زد نور ها یکی از ایده های این سبک عکاسی است.

عکاسی در فضای بسته

این نوع سبک عکاسی معمولا در فضا های بسته و مسقف انجام میشود عکاس با استفاده از تنظیمات دوربین یا تجهیزات عکاسی نور را سامان می بخشد تو این نوع عکاسی سوژه ی خاصی مورد عکاسی قرار نمیگیرد بلکه سوژه کل فضا است.

عکاسی مادون قرمز

این نوع عکاسی از این رو مادون قرمز نامیده میشود چون عکاس با استفاده از مهارات و تجهیزاتش در تلاش مهار مادون قرمز است. به صورتی که گرمی و سرخی تصویر رو یا حذف یا تا حد زیادی کم میکنه.

عکاسی منظره  یا لنداسکیپ به چه نوع عکاسی گفته می شود؟

این نوع عکاس بیشتر از طبیعت گرفته میشود . لنداسکیپ ها میتونن مناظر بکر طبیعی و یا مناظر تغییر یافته به دست انسان را مورد سوژه قرار دهند. عکاسی از طبیعت ،صحرا،ساحل ،درخت ها سوژه هایی هستند که عام عکاس ها از آن ها استفاده میکنند. خورشید و عکاسی شبانه نیز جزء این سبک اند.

عکاسی سبک زندگی یا همون لایف استایل

این نوع عکاسی معمولا سبک زندگی کردن رو سوژه قرار میدهد مثلا یک فنجان قهوه رو کنار ی کتاب به تصویر میکشه که بیانگر سبک زندگی خاص از فردی هست این نوع عکاس ها به صورت اول شخص گرفته می شوند جالبه بدونید از این نوع تصاویر میتوان به عنوان تصاویر مدلینگ برای به نمایش کشیدن لوازام یا محصولات نیز استفاده کرد.

پیشنهاد من:

برای بهتر یاد گرفتن سبک های عکاسی میتونید نام ها رو سرچ کنید هم با دیدن تصاویر ایده های جدید بگیرید هم بهتر سبک ها رو بشناسید.

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments