خیلی وقت‌ها به چیزهایی در اینترنت یا شاید هم جاهای دیگه برمی‌خوردم و یاد می‌گرفتم که کاربردی بودن و مطمئن بودم یک وقتی به کارم می‌آیند. هر کجا این موارد رو یادداشت می‌کردم بعدا یا گم می‌شد یا نمی‌دانستم که اصلن همچین چیزی نوشته‌ام.

تصمیم گزفتم هر چیزی با حال و بدردبخوری دیدم که مفید و کاربردی است این‌جا به اشتراک بگذارم تا هم خودم بهشون رجوع کنم و هم شاید به درد چهار نفر دیگه هم خورد. البته ممکن است بسیاری از این موارد که به مرور آپدیت می‌کنم برای خیلی‌ها جدید نباشه و از قبل می‌دانستند.

1- آموزش ارسال پیام در واتس‌اپ بدون نیاز به ذخیره شماره تلفن

برای استفاده از این قابلیت باید آدرس زیر را در مرورگر خود تایپ نمایید:

wa.me/phonenumber

به جای phonenumber شماره موبایل مورد نظر را به همراه کد کشور بنویسید و در مرورگر خود باز کنید.

مثال:

wa.me/+989121234567

2- ثبت‌نام در سایت‌ها بدون درج ایمیل شخصی

خیلی وقت‌ها خواستید در سایتی ثبت‌نام کنید و از شما خواستند که ایمیل خود را وارد کنید و پس از آن کد تایید به ایمیل شما ارسال شود یا از لینکی که برای شما می‌فرستند ایمیل را تایید کنید.
اما به هر حال به هر دلیلی دوست ندارید ایمیل شخصی خود را وارد کنید. می‌توانید از سایت زیر به صورت موقت آدرس ایمیل دریافت کنید و کد تایید را هم همان جا دریافت کنید:

temp-mail.org/en

3- انتشار سریع یک پست در 1 ثانیه

با Instant View در تلگرام می توانید مانند صفحه ی سایت، مطالبتان را در قالب یک صفحه ی جداگانه انتشار دهید. با دکمه ی Instant View ، کاربر می تواند مانند یک وب سایت تصاویر، متن ها و ویدیوها را در صفحه مورد نظر بارگیری کند.

در بخش Title عنوان مد نظر خود را بنویسید و در Your name اگر خواستید اسم خود را بنویسید. حالا متن و تصویر و فایل خود را در Your story بارگزاری کنید و روی پابلیش بزنید و تمام. می‌توانید از بالای وب سایت لینک را کپی کرده و در کانال یا گروهی که می خواهید پیوست کنید تا به حالت Instant View ، نمایش داده شود.

به غیر از تلگرام در محیط‌های دیگر نیز لینک قابل استفاده است و کاربر می‌تواند محتوای شما را در مرورگرها، گوشی، لپ‌تاپ و … ببیند.

https://telegra.ph

4- تبدیل کلمه به فونت شتر (جهت سرگرمی)

به انگلیسی یک کلمه با جمله را تایپ می‌کنید و در زیر آن به شکل چند شتر کنار هم کلمه‌ی خود را می‌بینید. کاربرد خاصی ندارد و صزفن جهت سرگرمی و شوخی است.

#سرگرمی

https://llamafont.com

این لیست به مرور بروزرسانی می‌شود…

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments