محمد نصری

Mohammad Nasri

کتاب‌ها و مطالبی رو که می‌خوندم یا دوره‌ها و کلاس‌هایی رو که می‌رفتم، همیشه برای خودم نوت‌برداری می‌کردم که بعدن هم بتونم بهشون رجوع کنم و در یه زمان خیلی کم، داستان دوباره برام مرور بشه و با نوشتن یادگیری خودم هم عمیق بشه. حالا تصمیم گرفتم این مطالعات رو بیام و در بلاگ خیلی متمرکزتر بنویسم و از تجربه‌های کاری خودم هم مخلوطشون کنم. مثلن ۴۰۰ صفحه یک کتاب رو که ازش نوت برداشتم و زیر قسمت‌های مهمش رو خط کشیدم یکپارچه در جایی جمع‌آوری می‌کنم و قسمت‌هایی رو که حس می‌کنم لازمه بیش‌تر بدونم، میرم و سرچ می‌کنم تا خودم نسبت به موضوع اشراف بیش‌تری پیدا کنم.

ماحصل کتاب‌ها و سرچ‌ها رو بعد از طبقه‌بندی در قالب یه پست ۲ – ۳ هزار کلمه‌ای در سایت منتشر می‌کنم.

اتفاقی که برام بعد از انتشار پست می‌افته: ۱- یادگیری خودم درباره اون موضوع خاص عمیق شده ۲- به آدم‌ها در جهان (فارسی زبان‌ها) این دسترسی رو میده که از عصاره‌ی ساعت‌ها مطالعه درباره یک موضوع خاص در ۱۰ – ۱۵ دقیقه استفاده کنند. ۳- می‌تونم از نقطه نظرات و تجربه کلی آدم دیگه در بخش کامنت‌ها استفاده کنم. ۴- یه بانکی میشه برای خودم که بعدن بتونم بهشون رجوع کنم و چکیده‌ی یه مطلب خاص رو با توجه به نیازم در یه ربع بهش برسم. ۵- از این‌که چیزی که یاد گرفتم و یا تجربه‌ش کردم به اشتراک میزارم که دیگران هم استفاده کنن حس خیلی خوب می‌گیرم. ۶- به تولید محتوای وب فارسی کمک می‌کنم غنی‌تر بشه و در اشاعه‌ی فرهنگ نوشتن و مستندسازی سهیم میشم.

در مجموع از این‌که ردپایی از من در وب هست که بدرد آدم‌ها میخوره و می‌تونه ارزشی رو بهشون اضافه کنه حالم خوب میشه و لذت می‌برم.

آخرین مطالب نوشته شده توسط محمد نصری

پیشنهاد فیلم‌های سینمایی خوب
رمان عاشقانه من پیش از تو
خلاصه کتاب وقتی نیچه گریست
درست نویسی فارسی
کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ رضا امیرخانی
بهینه‌سازی ساختار سایت
رستورانگردی در تهران
کاهش استرس
ارزیابی عملکرد شغلی در سازمان ها
دامین اتوریتی پیج اتوریتی